نرم افزارهای مختلفی در زمینه کم کردن حجم تصاویر وجود دارد اما من قصد معرفی هیچ برنامه ای را ندارم! می خواهم یک سرویس تحت وب را به شما معرفی کنم که علاوه به سادگی و سهولت در استفاده، با تکنیک های هوشمندانه، تصاویر png و jpg را کاهش حجم داده و بهینه سازی میکند.

به راحتی و بدون نیاز به عضویت و تنها با drag and drop می توانید تصاویر را آپلود نمائید و بعد از چند ثانیه، نسخه بهینه سازی شده را با حجم کم دانلود نمائید. این سرویس تحت وب در اکثر موارد تا 60% و بالاتر حجم تصاویر را کاهش می دهد بدون آنکه تغییرات ایجاد شده قابل رویت باشند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید...

ابتدا بر روی لینک زیر کلیک کنید

صفحه اصلی سایت، به شکل زیر برای شما باز می شود. حالا تصاویرتان را انتخاب کنید و آن ها را بکشید و در کادر نارنجی مشخص شده رها سازید. همچنین می توانید بر روی کادر زرد رنگ مشخص شده کلیک نماید تا پنجره ای برای شما باز شود و از آنجا عکس های خود را انتخاب نماید.


چند ثانیه منتظر بمانید تا عکس های آپلود و بهینه سازی شوند. حال می توانید با کلیک بر روی دانلود، تصویر کم حجم و بهینه سازی شده را دانلود نمائید. همچنین می توانید حجم اصلی تصویر و حجم بهینه سازی شده را مشاهده نمائید. همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، تصویری که توسط من آپلود شده بود، 70% کاهش حجم پیدا کرد.


اگر وبلاگ نویس و یا طراح وب هستید، با روش بالا می توانید حجم تصاویر را کاهش دهید. یکی از راه های افزایش سئو، کم کردن حجم تصاویر می باشد.


آپدیت پست : 1396/07/05
سایت Tinypng چند روز پیش بعضی از آی پی های ایرانی را مسدود کرده است و به همین دلیل ممکن است به این سایت دسترسی نداشته باشید. برای این بتوانید وارد این سایت شوید، باید ای پی خود را تغییر دهید.

 یک آموزش جدید در زمینه تغییر حجم و سایز عکس های JPG و PNG در سایت منتشر گردید:امیدوارم که از این آموزش نهایت استفاده رو برده باشید.
اگه این مطلب براتون مفید بود از قسمت پایین بر روی "موافق" کلیک کنید.
اگه به مشکلی برخوردید می توانید در قسمت نظرات سوالاتتون رو مطرح کنید.
منبع: آموزه